5. júla

18.08.2011 18:31

 

5. júla 1985 sa v Bratislave narodila operná speváčka Michaela Šebestová.

 

 

Patrí k najmladšej generácii slovenských vokálnych interpretov. Spev študovala na Konzervatóriu v Bratislave a na konzervatóriu v Topoľčanoch pod vedením A. Šebestovej-Kucharskej. Úspešne sa zúčastnila na viacerých medzinárodných speváckych súťažiach, ako je Medzinárodná spevácka súťaž Antonína Dvořáka v Karlových Varoch (v roku 2005), Medzinárodná spevácka súťaž Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave. V roku 2004 získala ako ocenenie účasť na majstrovských kurzoch u Gabriely Beňačkovej. Dôležitým faktorom v jej vokálnej príprave bolo získanie prestížneho Štipendia Richarda Wagnera v Bayreuthe v roku 2005. Od roku 2006 pokračuje v štúdiu spevu u Sergeja Kopčáka, od roku 2011 na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

 

Mladá interpretka má už v súčasnosti pestrý repertoár, v ktorom sa nachádzajú úlohy ako Oľga v Čajkovského Eugenovi Oneginovi, ktorú stvárnila v roku 2009 v opere Štátneho divadla v Košiciach, kde sa predstavila aj v úlohe Principessy de Boullion v opere Francesca Cileu Adriana Lecouvrer, Fenena vo Verdiho Nabuccovi stvárnená v Štátnej opere  v  Banskej Bystrici, v ktorej sa predstavila aj na Zvolenských zámockých hrách v rokoch 2010 a 2011. V banskobystrickej Štátnej opere často účinkuje najmä ako presvedčivá Fenena, ale i pôsobivá Suzuki v Pucciniho Madama Butterfly, s ktorou sa prezentovala na Zvolenských zámockých hrách v roku 2011. Mladá umelkyňa často účinkuje aj v Opere Slovenského národného divadla ako Mercedes v Bizetovej Carmen, Pisana vo Verdiho Dvoch Foscariovcoch, Lola v Mascagniho Sedliackej cti či Enrichetta di Francia v Belliniho Puritánoch. Okrem spomínaných úloh má naštudované i ďalšie – Ježibaba v Rusalke, Marfa v Chovanščine, Maddalena v Rigolettovi.        

 

Michaela Šebestová účinkuje aj koncertne – absolvovala polorecitál na Zámockých hrách zvolenských, bola interpretkou koncertu Taliansky operný podvečer, v rámci festivalu Banskobystrické hudobné dni vystúpila na koncerte k 60. narodeninám Sergeja Kopčáka a v októbri roku 2011 absolvovala sériu štyroch koncertov v rámci festivalu Kitakyushu International Music Festival v Japonsku.

 

 

 

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk