Absolútnym NAJ Štátneho divadla Košice opäť Michaela Várady

08.07.2014 17:54

 

Košice

 

Operná sólistka Michaela Várady obhájila titul NAJ ŠD v tohtoročnej diváckej ankete, ktorú Štátne divadlo Košice vyhlásilo začiatkom mája. Medzi inscenáciami získala najviac hlasov komédia Chrobák v hlave.

 

 

Michaela Várady

 

Do hlasovania sa zapojilo viac ako 500 divákov a do konečného súčtu hlasov bol zarátaný jeden hlas od jedného diváka podľa vyplnených údajov na hlasovacích lístkoch.

 

V kategórii NAJ TANEČNÍK ŠD dominovala trojica sólistov baletu. Najviac hlasov získala Eva Sklyarová, o poradí na druhom a treťom mieste rozhodol jediný hlas, o ktorý Akira Omiya predbehla Maksyma Sklyara.

 

Medzi hercami zviedli boj o titul NAJ HEREC ŠD Dana Košická a Michal Soltész. "Macbeth" napokon "lady Macbeth" predbehol o dva hlasy. Na treťom mieste sa z rovnakým počtom hlasov umiestnili Stanislav Pitoňák a František Balog.

 

Michaela Várady zvíťazila s výrazným náskokom aj v kategórii NAJ SPEVÁK ŠD, druhý najvyšší počet hlasov získal Marián Lukáč a tretia bola Tatiana Paľovčíková-Paládiová.

 

V kategórii ABSOLÚTNY NAJ ŠD 2014 sa za víťaznou Michaelou Várady umiestnil ako tradične herec Michal Soltész, tretí bol operný sólista Marián Lukáč.

 

Tuhý boj zviedli inscenácie o titul NAJ INSCENÁCIA ŠD. Za víťazným Chrobákom v hlave sa na druhom mieste s rovnakým počtom hlasov umiestnili Čardášová princezná a Ariadna na Naxe, na treťom mieste skončili dokonca až tri tituly z repertoáru divadla, neoklasický balet Anna Karenina, opera La Traviata a trpká komédia Príbehy obyčajného šialenstva.

 

 

Informoval: Svjatoslav Dohovič

foto: ŠDKE

Článok zaradený do: Operné správy

 

 

Fotogaléria: Absolútnym NAJ Štátneho divadla Košice opäť Michaela Várady

Táto fotogaléria je prázdna.

Diskusná téma: Absolútnym NAJ Štátneho divadla Košice opäť Michaela Várady

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk