Deň narcisov 2012: ,,13. apríla môže pomôcť každý''

08.04.2012 13:43

V piatok, 13. apríla, stretnete v uliciach miest a obcí po celom Slovensku dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, ktorí sa pri Vás pristavia, ponúknu Vám žltý jarný kvet a Vy už budete vedieť, že je tu DEŇ NARCISOV – 16-ty ročník jedinej verejno-prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine.

 

V tento deň bude celú verejnosť spájať nielen narcis – symbol zbierky, ale aj headline:

 

13. apríla môže pomôcť každý“

 

Snahou Ligy proti rakovine je prostredníctvom tohto odkazu poukázať na fakt, že za šestnásť rokov sa Deň narcisov stal nielen zbierkou s dlhou tradíciou, ale zároveň dňom, ktorý spája ľudí v myšlienke spolupatričnosti a pomoci.

Ak si práve v tento deň pripnete na odev narcis, vyjadríte spolupatričnosť s onkologickým pacientmi. Ak aj prispejete, svojím dobrovoľným finančným príspevkom zároveň pomôžete mnohým, ktorí s ochorením bojujú.

Do tohtoročného Dňa narcisov sa zapojí 16 273 dobrovoľníkov označených identifikátormi v podobe bubliny žlto – zeleno – červenej farby s kvetom narcisu vo vnútri, číslom dobrovoľníka a názvami „dobrovoľník“ a „Deň narcisov 2012“. Druhým identifikačným prvkom bude papierová pokladnička žltej farby potlačená narcismi, logom Ligy proti rakovine a označením Deň narcisov 13. apríla 2012. Každá pokladnička bude prelepená ochrannými nálepkami bielej farby s číslom účtu Dňa narcisov.

Jednotlivé identifikačné prvky sa každý rok menia, aby neboli napodobňované, či zneužité. Prosíme všímajte si ich.

 

Dobrovoľníci a identifikátory Dňa narcisov

Dobrovoľníkov Ligy proti rakovine bude možné stretnúť v uliciach miest a obcí Slovenska len jeden deň. Budú označení identifikátormi, vďaka ktorým ich ľahko spoznáte. Identifikátory sa každý rok menia, aby nemohli byť napodobňované alebo zneužité.

Do tohtoročného Dňa narcisov sa zapojí 16 273 dobrovoľníkov, zastrešených 716 zmluvnými spoluorganizátormi z radov materských, základných, stredných i vysokých škôl, skautských oddielov, mestských a obecných úradov, spolkov Slovenského červeného kríža, nemocníc a zdravotníckych zariadení, ale aj lekární, firiem, rôznych záujmových klubov a združení,  či organizačných zložiek Ligy proti rakovine.

 

Dobrovoľníci budú označení identifikátorom v podobe:

odznaku v tvare bubliny žlto – zeleno – červenej farby s kvetom narcisu vo vnútri, číslom dobrovoľníka a názvami „dobrovoľník“ a „Deň narcisov 2012“. Druhým identifikačným prvkom je papierová pokladnička žltej farby potlačená malými narcismi, logom Ligy proti rakovine a označením Deň narcisov 13. apríla 2012. Každá pokladnička bude prelepená ochrannými nálepkami bielej farby s číslom účtu Dňa narcisov.

Na pevných stanovištiach budú mať dobrovoľníci Ligy proti rakovine aj biele tričká na prednej strane s modrým nápisom „13. apríla môže pomôcť každý“ a kvietkom narcisu, na zadnej strane s logom Ligy proti rakovine.

 


Pridať sa a podporiť Deň narcisov je možné viacerými spôsobmi

 

▪ dobrovoľným finančným príspevkom na účet zbierky č. 2629740400/1100,

▪ dobrovoľným finančným príspevkom do pokladničiek dobrovoľníkov priamo v deň zbierky – 13. apríla 2012,

▪ zaslaním SMS* s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 2. do 16. apríla 2012.

 

 

* Cena 1 SMS je 2 €. Operátori odvedú na zbierku celú túto sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.

 

Projekty podporované zo Dňa narcisov

Liga proti rakovine používa finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov na realizáciu a financovanie projektov i programov pre onkologických pacientov, na vzdelávanie a prevenciu, ale aj na podporu klinických a výskumných projektov.

Ku konkrétnym projektom a aktivitám zrealizovaným alebo podporeným v minulom roku patria:

 

▪ Rekondičné pobyty a Relaxačné týždňovky pre onkologických pacientov

▪ Tábory pre detských onkologických pacientov

▪ Programy vzdelávania mladých /Onkologická výchova na školách/

▪ Preventívne a informačné materiály, ktoré LPR distribuuje do zdravotníckych zariadení, nemocníc, individuálnym záujemcom

Projekty pre hospice a nemocnice za účelom pomoci pri zlepšovaní kvality života onkologických pacientov či skvalitnenia paliatívnej a hospicovej starostlivosti.

▪ Klinické a výskumné projekty

▪ Nový projekt – „Psychosociálna starostlivosť v regiónoch“ zabezpečovaná priamo v zmluvných nemocniciach a ambulanciách

Vďaka Dňu narcisov sme pomohli rozbehnúť projekt bezplatnej prepravy detských pacientov na východe Slovenska (v spolupráci so Svetielkom pomoci n.f.), onkologickým pacientom poskytujeme široké spektrum bezplatných služieb v Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach, ubytovacie zariadenia pre rodičov hospitalizovaných detských onkologických pacientov poskytli v minulom roku prístrešie 362 rodičom.

Súhrnná informácia o jednotlivých zrealizovaných a podporených projektoch v minulom roku sa nachádza aj v letáčiku Dňa narcisov, ktorý budú rozdávať dobrovoľníci Ligy proti rakovine v piatok 13. apríla.

 

Akcie počas Dňa narcisov

V piatok 13. apríla sa na Nám. SNP v Bratislave uskutoční III. ročník Koncertu vďaky. Liga proti rakovine ho organizuje s cieľom poďakovať širokej verejnosti, partnerom, dobrovoľníkom, prispievateľom za podporu Dňa narcisov i  dlhoročnú podporu a dôveru 22-ročnému pôsobeniu Ligy proti rakovine na Slovensku.

Koncert sa uskutoční na Nám. SNP s oficiálnym začiatkom o 16:00 hodine a  predpokladaným ukončením o 19:30 hodine. Záštitu nad koncertom prevzal primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

Liga proti rakovine ďakuje za podporu: ,,koncert vďaky 2012,,

 

 

 


 

www.lpr.sk

www.facebook.com/ligaprotirakovine

 


 

 

 

Diskusná téma: Deň narcisov 2012: ,,13. apríla môže pomôcť každý''

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk