Noc divadiel 2012 sa roztlieska 17. novembra

30.10.2012 20:12

 

Noc divadiel 2012 je 3. ročníkom noci otvorených divadiel, predstavení a výnimočných zážitkov. Ide o európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Tento rok sa do projektu zapojilo viac ako 39 divadiel a súborov z 11 slovenských miest. Podujatie koordinuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku.

 

 

 

Noc divadiel odštartuje aj tento rok telemostom v živom vysielaní Slovenského rozhlasu.

 

Spojte sa s divadlami po celom Slovensku a užite si atmosféru z rôznych javísk naraz!

 

 

Presne o 19.00 hod. sa divadlá spoja, vo všetkých naraz zaznie spoločný potlesk!

Počas bláznivej a roztlieskanej „Noci divadiel 2012“ si vyberie každý – milovník tragédie, coolnes drámy, opery, súčasného tanca, muzikálu, klasických inscenácií, rozprávok, fanúšik tradičného marionetového divadla, tieňového divadla i komornej monodrámy. Okrem divadelných inscenácií je súčasťou „Noci“ aj spoločné tlieskanie, uvažovanie o revolúcii, státie vo svetle reflektorov, spanie v divadle, pre najmenších skúšanie predstavenia a účinkovanie v ňom, pozeranie do kuchyne klasikov i študentov drámy, koncerty hereckých osobností a spoločné muzicírovanie s tvorcami, autorské čítania, diskusie s umelcami, vodenie bábok, cesty do zákulisia, čakanie na noc pri pohári vody, projekcie filmov, ale aj záznamov divadelných inscenácií, polnočné prekvapenia a veľa ďalších, nielen divadelných zážitkov.

 

Noc“ sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu vo viacerých slovenských mestách súčasne. Slovenské divadlá otvoria svoje priestory počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom, novým divákom a inšpirácii zvonku. Iniciátorom projektu Európska noc divadiel, do ktorého sa zapojilo osem krajín, je chorvátska Noć kazališta.

 

Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať po celú noc. Divák sa môže rozhodnúť pre spôsob a čas, kedy vstúpi do divadelného priestoru, prípadne do samotného „deja“.

 

Heslo prvého ročníka „Dnes večer nezhasíname” presvedčilo divákov o tom, že počas „Noci” sa netreba báť, divadla obzvlášť. Cez Noc divadiel 2010 sa nezhaslo v 8 mestách a 28 divadlách.

 

Druhý ročník sa niesol v znamení hesla „Na hry máme celú noc“. V roku 2011 sa cez „Noc“ s návštevníkmi hralo 31 divadiel z 9 miest Slovenska.

 

Kompletný program: www.nocdivadiel.sk

Facebook: http://www.facebook.com/Noc.divadiel


 

článok zaradený do: Aktuality

 

Tip na kliknutie

Noc divadiel aj s operou

 

 

 

Diskusná téma: Noc divadiel 2012 sa roztlieska 17. novembra

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk