Štátne divadlo Košice už pozná svojich NAJ

18.10.2012 19:35

 

Košice

 

Titul „Absolútny NAJ Štátneho divadla Košice“ za rok 2012 získala sólistka opery Michaela Várady. Vyplýva to z výsledkov ankety, ktorú začiatkom septembra vyhlásilo Štátne divadlo Košice a v ktorej mali diváci možnosť hlasovať v piatich kategóriách – Absolútny NAJ ŠD, NAJ herec Činohry ŠD Košice, NAJ sólista Opery ŠD Košice, NAJ tanečník Baletu ŠD Košice a NAJ inscenácia ŠD Košice.

 

 

Do ankety sa zapojilo takmer 150 hlasujúcich, ktorí rozhodli o tom, že v hlavnej kategórii sa za Michaelou Várady na druhom a treťom mieste umiestnili herci Michal Soltész a Stanislav Pitoňák. NAJ inscenáciou Štátneho divadla Košice sa stala opera Giuseppe Verdiho La Traviata, druhé miesto patrí naštudovaniu operety Jacquesa Offenbacha Orfeus v podsvetí a tretie činohernému predstaveniu hry Jeana Anouilha Vtáčatko (Colombe).

 

Najlepším hercom a víťazom kategórie NAJ herec Činohry ŠD Košice sa stal Michal Soltész pred dvojicou herečiek Alena Ďuránová a Beáta Drotárová. V kategórii NAJ sólista Opery ŠD Košice dominovala Michaela Várady pred svojimi mužskými kolegami Marekom Gurbaľom a dvojicou Marián Lukáč a Jaroslav Dvorský, ktorí sa zhodným počtom hlasov umiestnili na treťom mieste. Najlepšou tanečníčkou Baletu ŠD Košice je podľa účastníkov ankety Lyudmyla Vasylyeva – Kolimečkov, za ktorou sa s minimálnym rozdielom hlasov umiestnili Jozef Marčinský a Katarína Frigová.

 

 

Informoval: Svjatoslav Dohovič

tlačový tajomník ŠD Košice

 

Michaela Várady

 

článok zaradený do: Operné správy

 

Tip na kliknutie

Anketa opernej kritiky

 

Diskusná téma: Štátne divadlo Košice už pozná svojich NAJ

Con gratulation

Operák 19.10.2012
Brava, brava, brava - Michaela-Prima Donna assoluta ! Zaujímalo by ma o čom sníva vedenie košickej opery keď Vám dáva možnosť vystúpiť na domácej scéne len raz alebo dva krát za pol roka.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk