Súmrak bohov v prenose cez Live stream z Mníchovského operného festivalu

15.07.2012 13:17


Už po šiestykrát môžu diváci sledovať prenos operného predstavenia Bavorskej Štátnej opery naživo a v plnej dĺžke cez internetový prenos. Tentokrát to bude prenos čerstvo premiérovanej (30. jún 2012) Wagnerovej opery Súmrak bohov ako poslednej časti známej tetralógie Prsteň Nibelungov.

 

 

 

 

Prenos bude z Mníchovského operného festivalu a uskutoční sa v nedeľu 15. júla 2012 o 17:00 hod. Opera Slovakia pripravila preklik na Live Stream a tento prenos môžete sledovať po kliknutí TU... Organizátori avizujú, že prenos bude mať po prvýkrát titulky v anglickom jazyku a okrem toho, Live Stream je tiež prvýkrát aj na iPhone a iPade. Prenos je zadarmo.

 

Richard Wagner vytvoril celý cyklus sám: je autorom hudby aj libreta. Nad svojim majstrovským dielom pracoval celých dvadsaťšest rokov. Záverečná opera Súmrak bohov čerpá námet z diela z 12. storočia, z nemeckej Piesne o Nibelungoch, podľa ktorej je celý cyklus pomenovaný. Na Slovensku táto opera ešte nebola nikdy uvedená (okrem priameho prenosu do kín z Metropolitnej opery v uplynulej divadelnej sezóne), preto aj tento priamy prenos je pre slovenského diváka veľkou príležitosťou spoznať toto dielo.


 

 

Richard Wagner

Súmrak bohov

 

15. júla 2012 o 17:00 hod.


 

Dirigent: Kent Nagano

Réžia: Andreas Kriegenburg

 

Účinkujú: Stephen Gould, Iain Paterson, Eric Halfvarson, Wolfgang Koch, Nina Stemme, Anna Gabler, Michaela Schuster, Eri Nakamura, Angela Brower, Jamie Barton, Okka von der Damerau, Jill Grove, Irmgard Vilsmaier

 

Spoluúčinkuje orchester a zbor Bavorskej štátnej opery

 

  

 

Technické požiadavky


Jedinou požiadavkou je širokopásmové internetové pripojenie, napr. DSL, najnovšia verzia prehrávača „flash player“ a reproduktory. Za sledovanie priameho prenosu divák neplatí žiaden poplatok.

 

Poznámka redakcie: Radi by sme upozornili, že diváci, ktorí majú internet s obmedzeným množstvom prenesených dát mesačne, si pri sledovaní môžu tieto dáta prečerpať. V dôsledku toho sa im zvýši mesačný poplatok za internet. Pre užívateľov neobmedzeného internetu je toto upozornenie bezpredmetné.

 

 

 

Diskusná téma: Súmrak bohov v prenose cez Live stream z Mníchovského operného festivalu

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk