17. októbra

18.08.2011 13:35

 

17. októbra 1837 vo Weimare zomrel hudobný skladateľ Johann Nepomuk Hummel.

 

 

Johann Nepomuk Antonius von Padua Hummel bol rakúsky hudobný skladateľ , klavirista, kapelník, pedagóg. Jeho otec Josef Hummel bol divadelným kapelníkom v Bratislave a vo Viedni. Hummel bol žiakom F. P. Riglera v Bratislave, 1785-87 W. A. Mozarta vo Viedni, ktorého bol spolubývajúci a ktorý ho učil bezplatne.

Jeho štýl ovplyvnil najmä W. A. Mozart, s ktorým tiež koncertoval. Významná bola jeho klavírna škola. Autor 9 opier, klavírnych skladieb, kantát, piesní a zborov. Narodil sa 14. novembra 1778 v Bratislave.

 

 

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk