2. decembra

18.08.2011 15:30

 

2. decembra 1923 sa v Brooklyne v New Yorku narodila americká operná speváčka, sopranistka gréckeho pôvodu Maria Callas, vl. m. Kalogeropoulos.

 

 

Vo svojej dobe "primadonna assoluta", vynikajúca interpretka talianskeho operného repertoáru. Spolupracovala s veľkými dirigentmi Serafinom, de Sabatom a von Karajanom, režisérmi Viscontim a Zeffirellim. Hrala tiež titulnú úlohu v Pasoliniho filme Médea. Callasová v sebe spájala dramatický sopránový hlas so skvelými hereckými schopnosťami, čím sa stala jednou z najväčších operných speváčok na svete. Sústreďovala sa na ranú taliansku operu a Verdiho. Partnerka gréckeho lodiara, multimilionára A. S. Onassisa. Zomrela 16. septembra 1977 v Paríži.

 

 

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk