25. októbra

18.08.2011 13:27

25. októbra 1838 sa v Paríži sa narodil francúzsky skladateľ Georges Bizet. Najväčší úspech mu priniesla svetoznáma opera Carmen. Tiež autor opier Lovci perál, Džamilé, suity Arlézanka, vokálnych a klavírnych skladieb. Zomrel 3. júna 1875 v Bougival.

 

25. októbra 1825 - vo Viedni sa narodil rakúsky skladateľ, kráľ valčíkov Johann Strauss ml., syn skladateľa Johanna Straussa staršieho. Huslista, dirigent, vrcholný predstaviteľ klasickej viedenskej operety. Diela: Rozprávky z Viedenského lesa, Na krásnom modrom Dunaji, Netopier, Cigánsky barón, Noc v Benátkach. Zomrel 3. júna 1899 vo Viedni.

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk