Benefičný koncert v Košiciach: Päť dám pre AdamA

14.04.2012 22:51

 

Košice

 

Rotary klub Košice Classic sa pri príležitosti slávnostného odovzdávania Charty Rotary International, ktorá mu bola udelená v roku 2010, rozhodol založiť tradíciu výročných benefičných koncertov, ktorých výťažok bude použitý na cielenú humanitnú pomoc.  V tomto roku sa klub rozhodol usporiadať benefičný koncert na podporu Košičana Adama Simonidesa, ktorý je po nešťastnej autohavárii pri zrážke s jeleňom v roku 1998 úplne ochrnutý od krku nadol, v dôsledku čoho je pripútaný na lôžko a odkázaný na opateru a pomoc 24 hodín denne.

 

 

 

Výťažok tohto benefičného podujatia bude použitý na kúpu počítača so špeciálnym príslušenstvom, ktorý Adam ovláda pohybom hlavy a ktorý je jeho jediným komunikačným prostriedkom so svetom.

 

Koncert sa uskutoční 12. mája 2012 o 17.00 hod. v Dome umenia v Košiciach Nad koncertom s názvom „Päť dám pre Adama“ prevzal osobnú záštitu primátor mesta Košice Richard Raši. Program je zostavený zo skvelých diel vážnej hudby a predstavia sa v ňom operné speváčky zvučných mien – Michela Bregantin z Talianska, Louise Hudson z Austrálie, Veronika Holbová z Česka, flautistka Júlia Burašová a známa košická klaviristka Júlia Grejtáková. Koncert sa uskutoční 12. mája 2012 o 17.00 hod. v Dome umenia v Košiciach a veríme, že poteší všetkých fanúšikov opery a klasickej hudby.

 Verejný predaj vstupeniek prebieha v Návštevníckom centre mesta Košice na Hlavnej ulici 59 v Košiciach. Vstupenky je možné získať aj u členov klubu. Pre bližšie informácie nás môžete kontaktovať na adrese rc.kosice.classic@gmail.com .

 


PROGRAM KONCERTU

 

Päť dám pre AdamA

 

1. L. Luzzi : Ave Maria

 

2. G. Caccini: Ave Maria

 

3. G. Verdi: Ave Maria z opery Otello

 

4. CH.W.Gluck : Sólo pre flautu z opery Orfeus

 

5. W. A. Mozart: Alleluja z Exsultate, jubilate

 

6. G. Donizetti: O mio Fernando , ária Leonory z opery Favoritka

 

7. G. Puccini: Vissi d´arte , ária z opery Tosca

 

8. S. Rachmaninov: Vokaliz

 

9. A. Dvořák: Měsíčku na nebi hlubokém, ária Rusalky z opery Rusalka

 

10. A.Catalani: Ebben? Ne andro lontana, ária z opery La Wally

 

11. G. Verdi : O don fatale, ária Eboli z opery Don Carlos

 

12. ....hudobný bonbónik na záver........

 

Účinkujú:

 

Michela Bregantin – 1,6,11

Veronika Holbová – 2,5,9

Louise Hudson – 3,7,10

Júlia Burášová – 1,2,4,8

Júlia Grejtáková – 1-11

 


 Rotary klub Košice Classic si dovoľuje vyjadriť želanie, aby myšlienka tohto jedinečného koncertu oslovila všetkých ľudí dobrej vôle, ktorí svojou osobnou účasťou, finančnou alebo inou podporou prispejú k úspechu tohto podujatia.

 

Viac o Adamovi na www.simonides.sk

 

Official MyStyleTv.eu Fan Page  Päť dám pre AdamA                                  

                 fb udalosť

 

 

                                                                                    


                                       

 

Diskusná téma: Benefičný koncert v Košiciach: Päť dám pre AdamA

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk