CD Predaná nevesta získalo nomináciu na medzinárodnej súťaži

22.02.2013 15:46

 

Radi by sme našim čitateľom dali do pozornosti súťaž s názvom The International Opera Awards (Medzinárodné operné ceny), ktoré sa každoročne udeľujú najvýznamnejším operným umelcom z celého sveta. Súťaží sa vo viac než 20 kategóriách, vďaka čomu sa úspechu dočkajú popri sólistoch, operných domoch aj režiséri, kostýmoví výtvarníci, či dokonca nahrávky.

 

 

predana nevesta CD

 

 

A práve v kategórii CD (Complete opera), teda Kompletná CD nahrávka opery figuruje medzi finálovými nomináciami zbrusu nový štúdiový záznam Predanej nevesty pod vedením Jiřího Bělohlávka. Slovenskí operní priaznivci by mali tomuto titulu obzvlášť držať palce, pretože v uvedenej nahrávke Predanej neveste spievajú aj sólisti Opery SND. Postavu Jeníka naspieval Tomáš Juhás, Kecala Jozef Benci, Ondrej Mráz Indiána a Gustáv Beláček Míchu. Nahrávka vyšla vo vynikajúcom francúzskom vydavateľstve Harmonia Mundi, ktoré spolupracuje s mimoriadne kvalitnými umelcami a vo svojom katalógu ponúka mnoho nekomerčných titulov.

 

22. apríla 2013 nezávislá porota v Londýne rozhodne o víťazoch a my pevne veríme, že Predaná nevesta so značným slovenským zastúpením na čele s Tomášom Juhásom sa dočká úspechu. Ak o Medzinárodných operných cenách a nominovaných umelcoch chcete vedieť viac, navštívte ich oficiálnu internetovú stránku: www.operaawards.orgUkážky z nominovaného CD Predaná nevesta si môžete vypočuť TU...

 

Pripravil: Róbert Veselý / Bratislava / 22. februára 2013

 

článok zaradený do: Operné správy

 

 

Diskusná téma: CD Predaná nevesta získalo nomináciu na medzinárodnej súťaži

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk