Hviezdna Diana Damrau v Opere SND

01.08.2014 15:50

 

Bratislava

 

Na predstavení Belliniho opery Puritáni 11. decembra 2014 čaká návštevníkom mimoriadny umelecký zážitok. Vďaka výborným medzinárodným aj priateľským kontaktom hudobného riaditeľa Opery SND Friedricha Haidera stvárni Elvíru, jednu z hlavných postáv, hviezdna sopranistka Diana Damrau.

 

 

 

Hudobní znalci a nadšení obdivovatelia oceňujú jej umenie, ktorým vie vyšperkovať svoje koloratúry, dokonalú techniku, veľký zmysel pre drámu a skutočné emócie, ktoré z javiska odovzdáva svojim divákom. Diana Damrau je osobnosťou, ktorá vyžaruje z pódia vzácnu energiu a noblesu. Je známa štýlovým stvárnením úloh v operách Mozarta a Richarda Straussa, ale aj Vivaldiho, Beethovena, Rossiniho, Donizettiho, Verdiho, Wagnera a mnohých ďalších. Interpretuje tiež piesne Richarda Straussa, Brahmsa, Mendelssohna, Schumanna, Chopina, Liszta, Mahlera, Berga...

 

Diana Damrau debutovala v Covent Garden v roku 2003 ako Kráľovná noci v Mozartovej Čarovnej flaute. Nasledujúci rok to už bola La Scala pod taktovkou Riccarda Mutiho, v roku 2005 Metropolitná opera v New Yorku. K týmto scénam, na ktorých pravidelne hosťuje, pribudli Viedenská a Bavorská štátna opera a ďalšie, rovnako ako najprestížnejšie koncertné sály ako Carnegie Hall, či viedenský Musikverein. Umelkyňa nahráva pre EMI, Virgin Classics, DG, Opus Arte a ďalšie významné gramofónové spoločnosti.

 

Na každom zo stretnutí Diana Damrau očarí a získa si publikum svojím umením, šarmom a nesmiernou komunikatívnosťou. Diváci v Carnegie Hall si určite radi spomínajú na moment, keď v bezprostrednej atmosfére umelkyňa súzvučala s orchestrom ako dirigent, a tak jej slávny Zubin Mehta prepožičal na chvíľu taktovku. Takto sa stala prvou a zrejme zatiaľ jedinou „dirigentkou“ Viedenských filharmonikov. Ukážku si s potešením môžete vypočuť na you tube.

 

Určite však bude nesmierne inšpirujúce osobné stretnutie s touto charizmatickou umelkyňou 11. decembra 2014 v historickej budove SND na predstavení Belliniho opery Puritáni.

 

Vstupenky sa v predaji rýchlo míňajú. Sú k dispozícii online na https://www.snd.sk/?opera&predstavenie=41_puritani&termin=6871,

v pokladnici v novej budove SND od 11. augusta a v historickej budove SND od 18. augusta 2014.

 

 

 

 

www.diana-damrau.com

 

Informovala: Izabela Pažítková

Článok zaradený do: Aktuality

 

 

Fotogaléria: Hviezdna Diana Damrau v Opere SND

Táto fotogaléria je prázdna.

Diskusná téma: Hviezdna Diana Damrau v Opere SND

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk