Konkurz do produkcie Mascagniho opery Sedliacka česť na Cypre

23.07.2014 15:37

 

Cyprus

 

Cyprus Youth Symphony Orchestra vyhlasuje konkurz do produkcie opery P. Mascagniho Sedliacka česť (Cavalleria rusticana) na roly Turiddu, Alfio, Lucia a Lola, pre spevákov – študentov vysokých škôl. Ide o edukačný program, v rámci ktorého úspešní uchádzači získajú príležitosť účinkovať v inscenovanej produkcii Sedliackej cti s Cyprus Youth Symphony Orchestra pod vedením jeho dirigenta a umeleckého vedúceho Yiorgosa Kountourisa.

 

 

ilustračné foto

 

Skúšky a predstavenia budú prebiehať na Cypre v dvoch etapách. Vybraní uchádzači musia byť k dispozícii na intenzívny skúšobný proces 20. až 27. augusta 2014 a na ďalšie skúšky a dve predstavenia 12. až 26. apríla 2015.

 

Na konkurze sa môžu zúčastniť občania krajín Európskej únie, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Čiernej hory, Albánska, Macedónska, Turecka a Izraela. Prihlášky je potrebné zaslať elektronicky na info@cyso.org.cy najneskôr do stredy 30. júla 2014, 14.00 (GMT+2).

 

Uchádzači pošlú s prihláškou audiovizuálne nahrávky nižšie uvedených árií zo Sedliackej cti a jednej árie G. Pucciniho alebo G. Verdiho podľa vlastného výberu. Ak uchádzač nemôže prezentovať árie zo Sedliackej cti, pošle nahrávky dvoch veristických árií podľa vlastného výberu, z nich jednu od G. Pucciniho.

 

TURIDDU – spinto tenor:
1) Mamma, quel vino e generoso
2) Lola, bianca come fior di spino (Siciliana)

ALFIO – dramatický barytón:
1) Il cavallo scalpita

LOLA – lyrický mezzosoprán:
1) Fior di giaggiolo

LUCIA – kontraalt/dramatický mezzosoprán:
2 veristické árie podľa vlastného výberu, z nich jedna od G. Pucciniho

 

Konkurz následne prebehne prostredníctvom vyhodnotenia zaslaných materiálov.

 

Úspešným uchádzačom Cyprus Symphony Orchestra Foundation uhradí cestovné náklady (do 350 eur), ubytovanie s plnou penziou a dopravu z/na letisko na Cypre.

Viac informácií môžete nájsť na webovej stránke www.cyso.org.cy alebo získať telefonicky na číslach +357 22 463144 a +357 22 463135.

 

článok zaradený do: Aktuality

 

 

 

 

Fotogaléria: Konkurz do produkcie Mascagniho opery Sedliacka česť na Cypre

Táto fotogaléria je prázdna.

Diskusná téma: Konkurz do produkcie Mascagniho opery Sedliacka česť na Cypre

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk