Mladá mezzosopranistka a známa rozprávka na fotografiách Roberta Rohála

14.07.2014 18:45

 

Zvolen

 

Portréty mladej opernej speváčky Lenky Čermákovej a cyklus Romance o Krásce a Zvířeti tvoria fotografickú  výstavu Věčné návraty, ktorá bude od 8. augusta v galérii Starej radnice vo Zvolene.  Autorom čiernobielych fotografií je český fotograf, publicista a autor rady kníh Robert Rohál.

 

 

Lenka Čermáková

foto: Robert Rohál

 

La Divina

 

Objektom záujmu českého fotografa Roberta Rohála pri vytvorení kolekcie fotografií s názvom La Divina (Božská), sa stala mladá mezzosopranistka Lenka Čermáková, sólistka košickej opery. Táto kolekcia fotografií je prezentovaná v rámci jeho ,,putovnej" výstavy Věčné návraty. V hlavnej úlohe na všetkých fotografiách je mladá operná speváčka, ale súčasne sa v pozadí na fotografiách objavujú romantické miesta, ktoré má autor Robert Rohál rád a kam sa rád vracia.

 

Romance o Krásce o Zvířeti

 

Roberta Rohála od malička vzrušovala známa rozprávka Kráska a zviera a teraz v dospelosti si ju vytvoril podľa seba a to originálne - v kolekcii kolážovito spracovaných fotografií. Ako modely mu pri tom slúžili známy česko-slovenský režisér a herec Peter Gábor a modelka Karolína Bubelova. Pri post produkcii mu pomohol Pavel Oparty. Treba spomenúť, že režisér Peter Gábor zinscenoval na Slovensku dve operné predstavenia, ktoré sú stále v repertoároch dvoch našich operných divadiel - Macbeth v Banskej Bystrici a Rigoletto v Košiciach.

 

 

Robert Rohál

foto: Dana Ehlová

 

,,Výstava měla letos premiéru na hradě Karlštejn, kde ji za necelé tři měsíce vidělo moře lidí, protože byla součástí prohlídkové trasy. A setkala se s příznivými ohlasy, dokonce jsem dostal i další nabídky k výstavám. Ve Zvoleně bude k vidění od 8. srpna do začátku září, a v listopadu ji odprezentuji v Dobrušce.", hovorí autor fotografií Robert Rohál, ktorý bude na Slovensku vystavovať po prvýkrát.

 

Výstavu Věčné návraty vo Zvolene otvorí 8. augusta 2014 o 17:00 hod. moderátor Miro Fančovič a Eva Ivanová za hudobnej účasti speváka Jiřího Weissa.

 

Fotograf, redaktor a spisovateľ má za sebou radu výstav prakticky po celom Česku. V minulých rokoch prezentoval svoju tvorbu v Prahe, Brne, Ostrave, Zlíne, Kroměříži, Třebíči alebo v Dobruške.  Vystavoval tiež na hradoch Křivoklát a Karlštejn, na zámku Doudleby nad Orlicí alebo v Múzeu národnej fotografie v Jindřichově Hradci. 

 

Robert Rohál sa v súčasnosti venuje viac písaniu ako foteniu a okrem novinárčiny intenzívne pracuje na svojej novej knihe.

 

,,Momentálně nic nového nefotím, novou kolekci budu vymýšlet až koncem léta. Zato píšu. Zatímco před měsícem se objevila na trhu moje nebulvární kniha o zpěvačce Ivetě Bartošové, koncem léta mi vyjde nová kniha nazvaná Hvězdy odvedle - a bude o slovenských hercích, kteří zanechali výraznou stopu v českém filmu, celkem tam bude 30 slovenských herců. To ale není všechno, protože jsem začal pracovat na další knize, která připomene popové legendy česko-slovenské pop music 70. a 80. let.“, povedal Robert Rohál o svojich súčasných aktivitách.

 

 

Robert Rohál

foto: Dana Ehlová

 

 

Video

 

 

 

 

www.artrohal.cz

 

 

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Článok zaradený do: Aktuality

 

 

Fotogaléria: Mladá mezzosopranistka a známa rozprávka na fotografiách Roberta Rohála

Táto fotogaléria je prázdna.

Diskusná téma: Mladá mezzosopranistka a známa rozprávka na fotografiách Roberta Rohála

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk