Peter Konwitschny bude opäť v Opere SND

05.11.2012 23:02

 

V dňoch 3. a 4. novembra privítali v Opere SND legendárnu režisérsku osobnosť Petra Konwitschného, ktorý je bratislavskému publiku známy originálnymi inscenáciami Eugen Onegina a Madama Butterfly.

 

zľava: M. Chudovský - generálny riaditeľ SND, V. Zvara - dramaturg,

P. Konwitschny - režisér, F. Haider - šéf Opery SND

Foto: SND

 

Peter Konwitschny pripravuje momentálne v Grazi Goetheho Fausta, kde následne uvedie aj Janáčkovu operu Jej pastorkyňa, na ktorej spolupracuje so slovenským dramaturgom Vladimírom Zvarom. Rokovania s Petrom Konwitschnym zo strany divadla viedli generálny riaditeľ Marián Chudovský a riaditeľ opery Friedrich Haider a týkali sa predovšetkým ďalšej vzájomnej spolupráce. Srdečné stretnutie komentoval Konwitschny slovami: „Veľmi sa teším, že moja spolupráca so Slovenským národným divadlom bude pokračovať. O to viac, že s návratom do SND budem inscenovať operu práve onoho skladateľa, ktorého som spoznal ako najväčší poklad - Leoša Janáčka. Bol by som veľmi rád, ak by som svojou prácou ako režisér prispel k zatraktívneniu operných inscenácií v Bratislave.“ Peter Konwitschny prisľúbil v blízkej budúcnosti spoluprácu na dvoch inscenáciách, ktoré by sa realizovali na scénach Opery SND už v najbližších sezónach. Opera SND si sľubuje od spolupráce s touto režisérskou osobnosťou okrem spestrenia ponuky pre našich divákov aj podstatné povznesenie inscenačnej kultúry operných inscenácií a zvýšenie záujmu zo strany medzinárodných operných domov a operných periodík o dianie na našej scéne.

 

zdroj: www.snd.sk

 

 

Diskusná téma: Peter Konwitschny bude opäť v Opere SND

Jazykové znalosti čelného predstaviteľa SND

Opera 06.11.2012
A kto tlmočil p. generálnemu riaditeľovi? Ja len aby nebol potom prekvapený, na čom sa dohodol...

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk