Prvý rok Opera Slovakia

31.07.2012 21:48

 

Vážení čitatelia, milí operní nadšenci, dovoľte mi prihovoriť sa vám v niekoľkých riadkoch z pozície šéfredaktora, pri príležitosti prvého roku od spustenia portálu Opera Slovakia.

 

 

Ľudovít Vongrej

 

1. augusta 2012 uplynul presne jeden rok od spustenia Opera Slovakia. Prvý slovenský operný portál, ktorého cieľom je prinášať komplexné informácie o opernom dianí na Slovensku vznikol z nutnej potreby prispôsobiť sa prezentácii operného žánru bežným krajinám, v ktorých takéto spoločné priestory dlhodobo existujú. Portál Opera Slovakia vznikol, ako sa povie na ,,zelenej lúke“. Tou zelenou lúkou myslím prázdny, alebo len minimálne zaplnený priestor na internete, venujúci sa opernému dianiu na Slovensku.Stáli čitatelia už vedia, že na Opera Slovakia nájdu spravodajstvo aj publicistiku spojenú so zábavou, s pohľadom do histórie a názormi odbornej obce. V spravodajstve sa vám snažíme prinášať vždy aktuálne informácie o dianí na slovenskej opernej scéne, či je to už v operných divadlách, alebo na koncertných pódiách. V publicistike ponúkame najmä Rozhovory s domácimi, ale aj svetovými opernými spevákmi a Pohľady, v ktorých vám prinášame názory osobností na konkrétne diela, inscenácie a podobne. V opernom korze si nájdete voľné čítanie pre každého. Samozrejme nechýbajú odborné recenzie, pri ktorých je otvorený priestor na diskusiu pre všetkých.


Opera Slovakia vytvára Kalendárium, v ktorom nájdete potrebné informácie o osobnostiach opery na Slovensku, ale aj o svetových osobnostiach. Tu by som sa rád poďakoval pani Elene Blahovej, ktorá je veľmi ochotná a aktívna pri dopĺňaní osobností. Kalendárium sa postupne dopĺňa, preto poprosíme o zhovievavosť. Pokiaľ máte tipy na ľudí, ktorý by v kalendáriu nemali chýbať, pošlite nám ich na adresu: redakcia@operaslovakia.sk

Postupne by sme radi vystavali opernú encyklopédiu, ale to chce skutočne kvalitnú prípravu a čas.

Práca na formovaní takéhoto portálu je veľmi náročná, vyžaduje si veľa práce a obetavosti zo strany spolupracovníkov, ktorým by som aj touto cestou vyjadril veľkú vďaku. Našim najväčším neprajníkom sú finančné prostriedky a mnohé veci a nápady sú preto zatiaľ nezrealizovateľné. Vďaka ľudom, ktorí sú ochotní pripravovať pre vás zaujímavé čítanie si na Opera Slovakia nájdete vždy aktuálne informácie. Dovolím si menovať ľudí, ktorí sa či už vo väčšej, alebo menšej miere podieľajú na vytváraní Opera Slovakia. Moja vďaka patrí Elene Blahovej, Dárii Ďurišovej, Marianne Gelenekyovej, Lýdii Haliakovej, Natálii Mózerovej, Daniele Petrovskej, Kataríne Saskovej, Ondrejovi Gimovi, Jánovi Martákovi, Michalovi Miškovcovi, Petrovi Kepičovi, Martinovi Klempárovi, Ivanovi Špirkovi. Ďalej odborným prispievateľom, muzikológom, dirigentom, režisérom, operným kritikom..., ktorí sa či už autorsky, alebo poradne podieľajú na zapĺňaní odborného obsahu stránky.

 

Slová vďaky si zaslúžia aj partneri Opera Slovakia, ktorí zabezpečili základný chod portálu a to hlavne klinike Exkluzívnej estetickej medicíny Victoria Regia z Bratislavy a ostatným partnerom, ktorí prispeli medializáciou a propagáciou Opera Slovakia.

 

Partneri Opera Slovakia

 

Za prvý rok sme si získali stálych čitateľov nielen na Slovensku. Pozitívne reakcie nám prichádzajú aj od Slovákov v zahraničí, ktorí cez Opera Slovakia sledujú dianie na slovenskej opernej scéne. Za rok od spustenia portálu sme zaznamenali vyše 73000 návštev, stali sme sa mediálnym partnerom prestížnych festivalov, koncertov a inštitúcii. Opera Slovakia sa stala webom mesiaca apríl firmy Webnode, ktorá podniká v tvorbe webových stránok. Síce nejde o prestížne operné ocenenie, ale spomedzi veľkého množstva novovzniknutých stránok, si česky hovoriaci zástupcovia firmy Webnode vybrali slovenský portál a ešte k tomu operný, čo znamená, že sme dokázali zaujať mladých ľudí z oblasti informačných technológií. Na našej facebookovej stránke máme vyše 700 fanúškov.

V závere mojich pár riadkov ďakujem všetkým čitateľom Opera Slovakia za vašu priazeň a podporu.

 

Prajem vám pekný zvyšok leta a v nasledujúcej divadelnej sezóne veľa operných zážitkov spolu s tímom Opera Slovakia.

 

                                                                         

 

                                                                Ľudovít Vongrej, šéfredaktor Opera Slovakia

 

 

 

 

Diskusná téma: Prvý rok Opera Slovakia

Bravó!

Pavel Unger 03.08.2012
Pridávam sa, síce s menším oneskorením, keďže som bol v zahraničí, do radu gratulantov a vyslovujem symbolické "bravó" Vám, pán Vongrej, k prvému výročiu portálu, aký tu dosiaľ nebol. Patrí Vám nielen neodškriepiteľné prvenstvo, ale aj právo byť hrdý na to, že ste dokázali opernej verejnosti priniesť každý deň dáku zaujímavosť, recenziu, ukážku, anketu, fotografiu, vtipný postreh, skrátka že ste "in". Máte smelé, ale nie nereálne plány, takže Vám želám, aby sa Vám v ich napĺňaní darilo. Ako som už na inom mieste napísal, každé slovo o opere má v dnešnom zbulvarizovanom svete s pochybnými hodnotovými kritériami cenu zlata. Dožičte ho čitateľom čo najhojnejšie a najprofesionálnejšie!

Re:Bravó!

Ľudovít Vongrej 04.08.2012
Ďakujem pán Unger, Váš príspevok k prvému výročiu Opera Slovakia ma nesmierne potešil. V mnoho mi pomáha aj diskusia s Vami. Práca na takejto stránke je skutočne náročná, ale vidím zmysel pokračovať v tomto projekte a verím, že každý rok prinesie niečo nové. Prajem Vám pekný zvyšok leta.

K výročiu - a k ankete kritikov

Ursínyová Terézia 02.08.2012
Vážený pán Vongrej,
dodatočne mi je ľúto, že som v nedávnej ankete operných kritikov nenapísala (pozabudla) Vaše meno v rubrike "skokan roka". Lebo to, čo ste za rok vytvorili pre operných fanúšikov, si zaslúži nielen pozornosť, ale i podobné morálne ocenenie. Propagujete hudobné divadlo na profesionálnej úrovni, navyše aktuálne, podnetne, s neobyčajným zanietením, ktoré je síce neohodnotené finančne, ale merateľné s nadšením i talentom mladých nadaných hudobných interpretov, ktorí by mohli byť menovaní v podobnej kategórii.
Takže dodatočne - nech sa Vám darí aj po ďalšie roky pri práci na profile Opera Slovakia - už nie ako "skokanovi" - objavu - na internete, ale zrelému šéfredaktorovi....

Re:K výročiu - a k ankete kritikov

Ľudovít Vongrej 02.08.2012
Pani Ursínyová, je mi cťou čítať tieto riadky. Ďakujem Vám za pomoc a ochotu, keďže ste sa stali prispievateľkou Opera Slovakia. Som rád, že môžem šíriť Vaše texty a prostredníctvom Opera Slovakia všetkým operným nadšencom a čitateľom sprostredkovávať názory a pohľady výnimočných ľudí, medzi ktorých bezpochybne patríte.

os

Ľudovít Vongrej 01.08.2012
V mene všetkých ĎAKUJEM

vsetko naj

julia 01.08.2012
Sfukujem sviecku na pomyselnej torte a prajem Ti nadalej taku kreativnu a tvorivu mysel a vela trpezlivosti pri tvorbe stranky...za vsetkych nadsencov opery DAKUJEME ze JE - (si)-)))))

Re:vsetko naj

LV 01.08.2012
Ďakujem :-)

Gratulácia

Eva Lucká 31.07.2012
Ľudovít ,je to nádherná a veľmi záslužná práca pre naše Operné domy čo robíš,...a robíš to dobre.Som na teba hrdá ako si si svoj život naplnil...spevom ...hudbou ...a perom..Držím palce a prajem veľkú výdrž, hodne síl a úúúúspechy aj do ďalších rokov.!!

Re:Gratulácia

Marek Hacsak 01.08.2012
Ludko srdecne gratulujem je to uplne uzastne ako to robis,klobuk pred tebomm dole a tiez ti prajem este vela uspesnych rokov. S pozdravom Marek ;-)

Re:Gratulácia

LV 01.08.2012
Ďakujem :-)

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk