Úspech Bratislavského chlapčenského zboru v Taliansku

07.07.2014 16:07

 

Bratislava

 

Bratislavský chlapčenský zbor sa stal absolútnym víťazom medzinárodného zborového festivalu Zelioli 2014. Na festivale sa zúčastnilo 12 speváckych zborov z celého sveta (Kanada, Francúzsko, Švédsko, Nemecko a ďalšie).

 

 

fotografia s členmi medzinárodnej poroty v katedrále Lecco

foto: Archív BChZ

 

Festival prebiehal od 2. do 6. júla, Bratislavský chlapčenský zbor sa predstavil na troch súťažných koncertoch, na ktorých predniesol predovšetkým skladby slovenských autorov. Medzinárodná porota ocenila výraz, intonačnú čistotu a celkový umelecký prejav telesa pod vedením Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka, s klavírnou spoluprácou Dany Hajóssy. ,,Príprava na festival bola veľmi náročná, naštudovali sme 16 nových kompozícií. Náš zbor si týmto víťazstvom doplnil kolekciu zlatých medailí z medzinárodných súťaží (USA, Rusko…)” podelila sa so svojimi dojmami po súťaži dirigentka Magdaléna Rovňáková.  Bratislavský chlapčenský zbor týmto úspechom uzavrel svoju 32. umeleckú sezónu, počas ktorej sa predstavil na koncertných pódiách v Kanade, Rusku a Taliansku. Naďalej spolupracoval so Slovenskou filharmóniou a Operou Slovenského národného divadla.

 

Viac o BChZ sa dozviete na

www.bchz.sk

 

Viac o festivale sa dozviete na

www.festivalzelioli.com

 

Zdroj: BChZ

Článok zaradený do: Operné správy

 

Tip na kliknutie

Minister kultúry Marek Maďarič udelil Ceny ministra kultúry za rok 2013

 

Fotogaléria: Úspech Bratislavského chlapčenského zboru v Taliansku

Táto fotogaléria je prázdna.

Diskusná téma: Úspech Bratislavského chlapčenského zboru v Taliansku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk