Vianočný koncert v Bratislave

21.12.2011 22:17

 

Bratislava

 

Bratislavské publikum ocenilo výkony spevákov na Vianočnom koncerte v Bratislave obrovskými standing ovations. Koncert sa konal tento rok už po druhýkrát. Pod taktovkou charizmatického dirigenta Martina Mázika zaspievali vianočné piesne, operné árie a koledy Jana Bernáthová, Monika Fabianová, Oto Klein a Daniel Čapkovič.

 

 

Foto: Patrik Rataj

 

Na Zlatú adventnú nedeľu v novej budove SND odzneli známe vianočné skladby ako Pie Jesu, Aleluja, Adeste Fideles, či Panis Angelicus, ale aj slovenské a svetové koledy v podaní orchestra, zboru, detského zboru a známych slovenských sólistov. Z operných árií najväčší potlesk zožala talentovaná sopranistka Jana Bernáthová s áriou Kráľovnej noci z Mozartovej Čarovnej flauty. S populárnou áriou Figara, rovnako od Mozarta, jej sekundoval barytonista Daniel Čapkovič a nesklamal ani Oto Klein, ktorý na záver opernej časti zaspieval 9 „céčok“ v árii Tonia z Donizzetiho Dcéry pluku. Zbor a orchester Opery SND sa predviedli Zborom Cigánov z pera Verdiho a nechýbala ani O Fortuna z Orffovej Carmini burani. Jedinečnosť koncertu je však práve v slovenských koledách, ktoré sú zorchestrované špeciálne na túto príležitosť. Pre Vianočný koncert v Bratislave ich zaranžovala mladá slovenská skladateľka Ľubica Čekovská.

 

 

Foto: Patrik Rataj

 

V rámci koncertu by sme rady predstavili divákom aj známe operné árie, ktoré sú veľmi chytľavé a často ich ľudia poznajú napríklad aj z talentových súťaží. Veríme, že ich to možno privedie do opery aj počas bežného roka,“ vysvetľujú organizátorky koncerty Iveta Malachovská a Katarína Korecká z agentúry Koncerty.

 

Perličkou tohtoročných koncertov bolo trio pesničiek o Márii z rôznych časových období. Na koncerte zaznela Ave Maria od Bacha a Gounoda, Ave Maria od Schuberta a Bernsteinova Maria zo slávneho West Side Story. Koncert skončil tradičným prídavkom Tichá noc, svätá noc v troch jazykoch.

 

Foto: Patrik Rataj

 

Publikoval: Ľudovít Vongrej / 21. decembra 2011 / Bratislava

 

 

 

 

 

Diskusná téma: Vianočný koncert v Bratislave

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk