Vincenzo Bellini: I Capuleti e i Montecchi ,,on-line'' z Bavorskej štátnej opery

18.05.2012 07:02


 

Dňa 19. mája 2012 o 19. hod. Bavorská štátna opera uskutoční ďalšie živé vysielanie operného predstavenia prostredníctvom svojej internetovej stránky www.staatsoper.de. Bude to priamy prenos opery Vincenza Belliniho I Capuleti e i Montecchi. Po piaty raz (po živom prenose Fidelia, Nápoja lásky, Dona Carlosa a Eugena Onegina) sa budú môcť milovníci opery tešiť z opernej inscenácie Bavorskej štátnej opery v Mníchove v plnom prevedení.

 

 


Vesselina Kasarova (Romeo), Anna Netrebko (Júlia)
Foto: Wilfried Hösl
 

 V hlavných úlohách uvidíme naozaj impozantné obsadenie a to sopranistku Annu Netrebko, ktorá bude spievať v tomto predstavení úlohu Júlie a Vesselinu Kasarovu v nohavicovej roli Rómea. Dirigovať bude Yves Abel. Réžisér Vincent Boussard debutoval s touto inscenáciou v Bavorskej štátnej opere. Kostýmy pre túto produkciu navrhol legendárny návrhár Christian Lacroix. 

Zbor Bavorskej štátnej opery

Foto: Wilfried Hösl

 


Priamy prenos I Capuleti e i Montecchi je súčasťou pilotného projektu generálneho manažéra Nikolausa Bachlera prezentujúceho operu „online“. Jedinou požiadavkou je širokopásmové internetové pripojenie, napr. DSL, najnovšia verzia prehrávača „flash player“ a reproduktory. Za sledovanie priameho prenosu divák neplatí žiaden poplatok.

 

 

 

www.staatsoper.de

 

 

Prenos môžete sledovať cez priamy odkaz na stránke Opera Slovakia

 

Na Slovensku sa táto opera nehráva. Kapuletovci a Montekovci, ktorú na shakespearovskú tému o známych milencoch z Verony skomponoval Vincenzo Bellini sa na Slovensku hrala jedine v banskobystrickej Štátnej opere a to v júnovej premiére v rámci opernej časti festivalu Zámocké hry zvolenské 2007. Bola to zároveň slovenská premiéra tejto belcantovej opery. Nenechajte si preto újsť zaujímavý prenos.Poznámka redakcie: Radi by sme upozornili, že diváci, ktorí majú internet s obmedzeným množstvom prenesených dát mesačne, si pri sledovaní môžu tieto dáta prečerpať. V dôsledku toho sa im zvýši mesačný poplatok za internet. Pre užívateľov neobmedzeného internetu je toto upozornenie bezpredmetné.

 

 

Pripravil: Ľudovít Vongrej / 18. mája 2012                                       

 

 

Diskusná téma: Vincenzo Bellini: I Capuleti e i Montecchi ,,on-line'' z Bavorskej štátnej opery

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk