Viva Verdi Opera Open Air otvorí Verdiho opera Jana z Arku

10.07.2014 17:35

Trnava, Nitra

 

Deutsch Version

English version

 

Leto je už zasa tu a s ním prvý ročník ambiciózneho umeleckého projektu VIVA VERDI. Operný festival poteší predovšetkým srdcia milovníkov vážnej hudby a fanúšikov opery. Už v prvom ročníku 2014 dosiahne dve prvenstvá - prvýkrát na Slovensku operné predstavenie pod holým nebom v podobe jedného titulu s reprízami a prvýkrát na Slovensku opera Giuseppe Verdiho: „Giovanna d´Arco“ (Johanka z Arku) v scénickom prevedení. 

 

 

 

„Je mi veľkým potešením, že ako prví prinášame na Slovensko operný produkt, ktorý je síce vo svete už desiatky rokov bežnou súčasťou kultúrneho života počas letných mesiacov, avšak u nás bol zatiaľ veľkou neznámou. Áno, je to letná verzia operných predstavení pod holým nebom!“ hovorí prezidentka festivalu VIVA VERDI Katarína Löfflerová.

 

VIVA VERDI bude venovaný výlučne opernej tvorbe velikána talianskej opery všetkých čias - maestra Giuseppe Verdiho. Organizátor ARCO-Art Agency chce každý rok nášmu publiku priniesť jednu z jeho 28 opier.

 

 

Záber z tlačovej konferencie k festivalu Viva Verdi

foto: Ľudovít Vongrej

 

„S radosťou môžem povedať, že každý člen realizačného tímu - či už umeleckého, organizačného alebo technického úseku, prijal myšlienku mať na Slovensku letný operný festival s veľkým nadšením. Ako aj s ochotou urobiť maximum, aby sme po každej stránke dosiahli špičkovú úroveň,“ pokračuje Katarína Löfflerová.

 


Prísľubom nezabudnuteľného hudobného zážitku na tohtoročnom festivale VIVA VERDI sú aj mená hlavných protagonistov - špičkových zahraničných operných spevákov, ktorí pravidelne účinkujú na veľkých scénach hudobného sveta: Clara Polito (v úlohe Giovanny), Evan Bowers (v role Carla VII.) a Sergio Bologna (ako Giacomo). S nimi sa predstavia Ondrej Mráz (ako Talbot) a Martin Gyimesi (Delil). Dirigentskej taktovky sa ujme Marián Vach a režisérskeho vedenia Michal Babiak. 

 

 

Amfiteáter Trnava

 

Spoluorganizátormi prvého letného operného festivalu na Slovensku sú Mesto Trnava, Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnavy a Mesto Nitra. Hlavnými partnermi  sú Slovenské elektrárne ENEL a DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION. Hlavným mediálnym partnerom je Profitmedia.

 

„Verím, že prvý ročník VIVA VERDI bude úspešný a položí základný kameň novej tradície na Slovensku, aby sme sa aj v tomto smere mohli zaradiť medzi kultúrne vyspelé krajiny Európy. Prajem všetkým našim priaznivcom, aby si na našich predstaveniach dosýta užili vynikajúce výkony spevákov, strhujúci príbeh, nádherné a efektné scénické divadlo - a hlavne Verdiho! VIVA VERDI!“ uzavrela prezidentka festivalu Katarína Löfflerová.

 

 

,,Keď ma s týmto projektom oslovila prezidentka festivalu Viva Verdi pani Löfflerová, bol som ponukou oduševnený, lebo ide o nevšednú možnosť a príležitosť, ktorú treba prijať ako výzvu. Festival tohto typu zatiaľ na Slovensku nemáme, a teda je tu veľké očakávanie, ako bude vyzerať prvý ročník, od ktorého sa budú odvíjať ďalšie, a ktorý bude zároveň východiskom pre porovnávanie. Uvedomujem si, že môžem urobiť niečo zaujímavé a podnetné pre ďalšie pokračovanie. Tým pádom je to aj zodpovednosť, ale zároveň aj česť a výzva urobiť to dobre, aby sa táto skvelá myšlienka ujala.", hovorí o tomto novom slovenskom opernom festivale režisér Michal Babiak. Celý rozhovor s režisérom si prečítate TU...

 

 

Predstavenia sa uskutočnia 6., 9. a 12. augusta v Mestskom amfiteátri v Trnave a 15. augusta v Nitrianskom amfiteátri. Začiatky budú vždy o 20,30 h, dĺžka predstavenia je 3 hodiny vrátane 45-minútovej prestávky na občerstvenie. Vstupné: 15, 25 a 35 eur.

 

Predaj vstupeniek na www.vivaverdi.eu a v sieti Ticketportal.sk.

Vstupenky sa budú dať zakúpiť aj priamo na mieste pred každým predstavením od 18.00 hod.

 

Nezabudnite využiť kyvadlovú dopravu, ktorú zabezpečili organizátori festivalu z Bratislavy do Trnavy a späť.

Lístky na túto dopravu sa budú dať zakúpiť iba prostredníctvom predpredaja!!!

viac o kyvadlovej doprave sa dozviete TU...

 

Zdroj: Viva Verdi

Článok zaradený do: Aktuality

 

Tip na kliknutie

Katarína Löfflerová: Letné operné festivaly majú svoje nezameniteľné čaro

Evan Bowers: V USA pôsobí veľa úžasných slovenských operných umelcov

Michal Babiak: Nový letný operný festival Viva Verdi bude pre Slovensko prínosom

 

 

Fotogaléria: Viva Verdi Opera Open Air otvorí Verdiho opera Jana z Arku

Táto fotogaléria je prázdna.

Diskusná téma: Viva Verdi Opera Open Air otvorí Verdiho opera Jana z Arku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk