Re:psycho

klara wagnerova 27.04.2013
Vážený pán Veselý, či SmutnoVeselý, neboli ste náhodou v predošlom živote Sibyla, keď ste taký jasnozrivý??
Vy vopred viete, že Zagars urobil nejaké výmysly, že je to - citujem - "zákerne predaná všivavá mačka vo vreci od hnilých zemiakov", Vy ste si dokonca istý, že my, ostatní diváci, tomu nebudeme rozumieť...sama sa tak dobre nepoznám!
A to všetko na základe zopár statických fotografií, z ktorých vôbec nie je jasné, aká je réžia, ako to ide dokopy s hudbou, s libretom...navyše, Vy dokonca ZAKAZUJETE niekomu chodiť na toto predstavenie... to ma naozaj pobavilo.

Koľko ste vlastne videli wagnerovských inscenácií a ktoré? teraz nemyslím kašírky z MET na DVD ale živé predstavenia? čo poviete povedzme na Konwitschneho Ortrud ako školáčku s copíkmi v bielych ponožkách alebo "zmyšený" brabantský ľud á la Neuenfels, keď už sa teda bavíme konkrétne o Lohengrinovi??? netvrdím, že zrovna toto sú moje ideály ako inscenovať Lohengrina ale kritiky vynášam zásadne až keď niečo vidím a počujem na vlastné oči, po odohranom predstavení.
A čo sa týka zaradenia Wagnera do hracieho plánu ďalších rokov, buďte si istý, že tak skoro nebude, nie sme predsa nemecké divadlo...Ale v prípade, že by Vám teda bratislavský Lohengrin bol málo, tak mám dobrú správu - už v septembri premiéruje Brno Holanďana a v januári Praha Tannhausera. Predpokladám, že v tej Ostrave ste už boli, však? a toť za rohom, vo Viedni sa hrá Wagner rok čo rok, takže Vaša wagnerovská dušička naozaj nemusí hladovať:)

P.S.: keby ste si to rozmysleli a svoj zákaz navštíviť predstavenie aplikovali zo známych aj na seba, rada odkúpim lístok na premiéru:-)

Pridať nový príspevok

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk