Viva zbor. Legenda o rytieroch zo Sitna

Mgr. Gabriela Mahútová 23.06.2013
Viva zbor - hudobno-scénické dielo pre veľký detský zbor, symfonický orchester a sólistov z radov známych hudobníkov, skvelých hercov aj spevákov, dňa 21. júna naplnilo Zimný štadión
Ondreja Nepelu.
Zámer projektu sa tvorcom skvele vydaril. Obrovská vďaka! Veľké ďakujem patrí pedagógom,
ktorí s deťmi trpezlivo nacvičovali, úžasným hercom, ktorí nás držali počas celého predstavenia v napätom sledovaní deja, famóznemu dirigentovi Oskarovi Rózsovi, ktorý deti nádherne a citlivo viedol a deťom - spevákom i nespevákom, ktoré spievali tak nadšene a krásne,že sme v závere vystúpenia mnohí od dojatia plakali.
Veľmi som celý príbeh prežívala a nedá mi,aby som sa s vami ostatnými podelila o úžasné dojmy, ktoré vo mne projekt Viva zbor zanechal. Zúčastnila som sa vystúpenia ako jeden z pedagógov školy, ktorá bola zapojená do projektu. Pyšná som nielen na naše úžasné deti a pedagógov, ktorí s nimi nacvičovali, ale na všetkých, ktorí toto dielo zrealizovali.
Obrovské standing ovation na záver potvrdilo, že vynaložená námaha nebola zbytočná.
Verím, že sa podaril aj hlavný zámer - väčšia motivácia k hudobnej výchove, k umeniu a vo všeobecnosti ku kultúre.
Obrovská vďaka!!!!!! Mgr. Gabriela Mahútová, ZŠ Gessayova

Pridať nový príspevok

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk