anketa

ales jenis 26.07.2013
Chcel by som podakovat za tuto anketu a za ocenenie nasimi top kritikmi, rad by som sa podelil len o svoju skusenost s Figarom...Bolo to moje prve rozhodnutie nastudovat tuto rolu,viac krat som ju totiz v zahranic odmietal, lebo com chcel ist inym smerom ako moj brat Dalibor,napokon som to skusil tu doma, a musim povedat, ze som bol prekvapeny ako malo sa tvorcovia venovali tejto opere a Rossiniovskemu stylu, ktory sme potom my / interpreti / museli odprezentovat na javisku nasej prvej opery, hudobna nestylovost ludi / vcetne mna /ktori nemali to stastie rolu nastudovat v zahranici pod vedenim Rossiniovsky orientovanich odbornikov, sa prejavovala velmi intezivne...Rezijny koncept sa zacal rozpadat uz na tretej skuske,vyratila sa energia a sudrznost,rychlo sme pochopili, ze sme v tom v podstate sami, a to by sa nemalo stavat v profesionalnom divadle akoje SND...Nezabudajme, ze my solisti na akejkolvek svetovej scene ale aj tu doma sme len sucast instrumentalne dramatickeho celku,zprostredkovatelia notoveho zapisu velikanov opernej tvorby,preto musime s pokorou a respektom pristupovat hlavne k nastudovaniu diel,divaci si to zasluzia...peace!

Pridať nový príspevok

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk