Inšpirujúci večer s NÁPOJOM LÁSKY opäť v SND.

04.10.2011 13:16

 

Po dvoch rokoch sa na scénu Opery SND opäť vrátila rozmarná hudobná komédia Nápoj lásky. Gaetano Donizetti (1797 – 1848) komponoval dielo určite s radosťou, veď mu stačili dva týždne a opera bola hotová. Nápoj lásky mal na premiére v máji 1832 veľký úspech a odvtedy oslovuje divákov neustále. Toto dielo patrí spomedzi 71 skladateľových opier k najhranejším. Veseloherné typy postáv nadväzujú na commediu dell´arte - napríklad nafúkaný oficier Belcore, či prefíkaný doktor-šarlatán Dulcamara. Práve ten pripraví zamilovanému Nemorinovi akýsi nápoj, aby získal priazeň Adiny. Nech je to čarovný nápoj alebo len obyčajné víno – zaberie! Trblietavá Donizettiho hudba, výborné spevácke – ale aj herecké výkony mladých protagonistov Opery SND pripravia vždy inšpirujúci, príjemný večer. (Veď napríklad ária zamilovaného Nemorina je dôverne známa aj z koncertných pódií).

V historickej budove SND si môžete vychutnať operný Nápoj lásky najbližšie 17. októbra 2011 v interpretácií Jany Bernáthovej, Tomáša  Juhása, Daniela Čapkoviča a Jozefa Benciho pod taktovkou Dušana Štefánka.

 

4. 10. 2011 / Izabela Pažítková

--------------------------------------------

prečítané: www.snd.sk


 
 
 

 

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk