Luciano Mastro ako Don José v košickej Carmen

07.02.2014 11:15

 

Košice

 

V repríze jednej z najhranejších svetových opier, v Carmen Georgesa Bizeta, sa v sobotu 8. februára v postave Dona Josého predstaví ako hosť taliansky tenorista Luciano Mastro. Ten svoju umeleckú dráhu začal v roku 2000 víťazstvom na konkurze Marie Callas v Taliansku.

 

 

Luciano Mastro

 

Na základe tohto víťazstva získal štipendium na majstrovské kurzy. V Teatro Regio v Parme mal možnosť študovať tenorové postavy pod vedením slávnej Renaty Scotto a Maye Sunari. Debutoval v roku 2002 v Teatro Bari v postave Tebalda v opere Vincenza Belliniho Capuleti e Montecchi. Od roku 2003 hosťuje v Národnom divadle Praha, Národnom divadle moravsko-sliezskom Ostrava, Národnom divadle Brno, Slovenskom národnom divadle Bratislava. V Štátnom divadle Košice hosťoval v opere Leoša Janáčka Jej pastorkyňa v postave Števu. Z Verdiho opier má v repertoári postavu Vojvodu v Rigolettovi, Alfreda v La Traviate, z Pucciniho opier Pinkertona v Madama Butterfly či Rodolfo v Bohéme a množstvo ďalších operných rolí.

 

Carmen, Opera ŠD Košice

 

www.sdke.sk

 

Zdroj: ŠDKE

Článok zaradený do: Aktuality

 

 

Diskusná téma: Luciano Mastro ako Don José v košickej Carmen

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk