Onegin ,,on-line'' z Bavorskej štátnej opery

19.03.2012 22:03

 

Dňa 24. marca Bavorská štátna opera uskutoční ďalšie živé vysielanie operného predstavenia prostredníctvom svojej internetovej stránky www.staatsoper.de. Bude to priamy prenos opery Eugen Onegin od Piotra Iľjiča Čajkovského. Po štvrtý raz (po živom prenose Fidelia, Nápoja lásky a Dona Carlosa) sa budú môcť milovníci opery tešiť z opernej inscenácie Bavorskej štátnej opery v Mníchove v plnom prevedení.

 


Čajkovského operu pripravil režisér Krzysztof Warlikowski. Titulnú rolu bude spievať Simon Keenlyside po boku s Pavlom Bršlíkom v úlohe Lenského. Ruská sopranistka Jekaterina Ščerbačenko prevzala rolu Tatiany. Bavorskú štátnu operu povedie mladý fínsky dirigent Pietari Inkinen.

Priamy prenos Eugena Onegina je súčasťou pilotného projektu generálneho manažéra Nikolausa Bachlera prezentujúceho operu „online“. Jedinou požiadavkou je širokopásmové internetové pripojenie, napr. DSL, najnovšia verzia prehrávača „flash player“ a reproduktory. Za sledovanie priameho prenosu divák neplatí žiaden poplatok.

 

Prenos môžete sledovať cez priamy odkaz na stránke Opera Slovakia.Poznámka redakcie: Radi by sme upozornili, že diváci, ktorí majú internet s obmedzeným množstvom prenesených dát mesačne, si pri sledovaní môžu tieto dáta prečerpať. V dôsledku toho sa im zvýši mesačný poplatok za internet. Pre užívateľov neobmedzeného internetu je toto upozornenie bezpredmetné.

 

Pripravil: Ján Marták / 19. marca 2012 / Bratislava                    

 

 

 

Diskusná téma: Onegin ,,on-line'' z Bavorskej štátnej opery

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk