Operný koniec roka v banskobystrickej Štátnej opere

14.12.2012 19:34

 

Banská Bystrica

 

Banskobystrická Štátna opera pozýva divákov na svoje operné predstavenia a koncerty v predvianočnom období, ako aj ponúka stráviť posledný deň  roku v divadle. 

 

 

Niekoľko dní po premiére operety Cárovič, 18. decembra privíta Štátna opera hviezdy svetového mena. Talianska sopranistka Cristina Baggio a Miroslav Dvorský stvárnia hlavné postavy v dramatickom príbehu opery Fedora od Umberta Giordana.

 

Fedora, Štátna opera Banská Bystrica

Foto: Jozef Lomnický

 

V piatok 21. decembra sa uskutoční výnimočný Vianočný koncert. Pod taktovkou mladého dirigenta Jána Procházku vystúpi zbor, orchester a balet Štátnej opery a predvedú najznámejšie zborové čísla zo svetoznámych diel.

 

Na tradičnom Silvestrovskom predstavení 31. decembra zaznie znovu opereta Cárovič, no tentoraz nebude chýbať ohňostroj a pohár šampanského pre každého diváka.

 

Cárovič, Štátna opera Banská Bystrica

Foto: Jozef Lomnický

 

Nový rok privíta Štátna opera 5. januára 2013 Novoročným koncertom. Hlavnou hviezdou večera bude svetoznáma operná diva Adriana Kučerová, ktorá hosťuje na popredných operných scénach celého sveta. Koncertom si zároveň dôstojne pripomenieme 20. výročie vzniku Slovenskej republiky. Spolu s Adrianou Kučerovou sa predstavia sólisti a orchester Štátnej opery pod vedením dirigenta Igora Bullu.

 

 

Štátna opera má však v novom roku pripravené i ďalšie prekvapenia. Do Banskej Bystrice zavíta tenorista Pavol Bršlík a diváci sa môžu tešiť aj na predstavenie so sólistom svetového mena Štefanom Kocánom. V programe tohtoročnej divadelnej sezóny sú aj zaujímavé premiéry, napr. Čajkovského Eugen Onegin či Verdiho Macbeth, v pláne je uvedenie obľúbeného Requiem W. A. Mozarta či Slovanské oratórium Cyril a Metod od Tibora Andrašovana. Operní priaznivci sa majú skutočne na čo tešiť.

 

www.stateopera.sk

 

 

Informovala: Katarína Uhríková, propagácia Štátnej opery Banská Bystrica

 

článok zaradený do: Aktuality

 

 

 

 

Diskusná téma: Operný koniec roka v banskobystrickej Štátnej opere

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

Kalendárium: August21. augusta 1896 sa narodila americká sopranistka

Queena MARIO.
---------------------------------------------

21. augusta 1836 sa v Teatro Nuovo v Neapole konala premiéra opery

Betly

talianskeho skladateľa

Gaetana Donizettiho

 

Slávnostný koncert k otvoreniu

95. sezóny Opery SND 2014/2015

Kinoprenos opery

 Počet návštev stránky: 680 769

 

Google Pagerank                  

priamy link na sledovanie prenosu:

Bayerische Staatsoper LIVE

Ankety

 

Hlasujte v niektorej z ankiet na

Opera Slovakia

a vyjadrite svoj názor.

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk