Spomienka na Ladislava Sarköziho

24.02.2012 23:14

 

Kolegovia Ladislava Sarköziho z operného zboru košickej opery.

 

 

Dňa 26. februára 2012 uplynie rok od náhlej smrti nášho kolegu Ladislava Sarköziho, ktorý svojím humorom spestroval každodenný umelecký život v opernom zbore Štátneho divadla v Košiciach.

Celý život obetoval divadlu, ktoré miloval. Jeho umelecká dráha začala v roku 1970 v Sľuku, ďalej pôsobil ako zborový spevák v opere SND, na Novej scéne, v opere Banská Bystrica a nakoniec sa mu domovom stala opera košického divadla, kde pôsobil od roku 1987. Aj po roku cítiť jeho náhly odchod z javiska a radov zboru opery. V spomienke však zostáva navždy všetkým svojím kolegom.

 

 

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk