Štátna opera BB začína 53. divadelnú sezónu.

05.09.2011 18:07

 

Banská Bystrica

 

Štátna opera začína 53. divadelnú sezónu

Hoci má umelecký súbor banskobystrickej Štátnej opery prvé vystúpenie tejto sezóny už za sebou (Slávnostný koncert pri príležitosti osláv SNP), divadlo otvorí svoje brány pre divákov 14. septembra druhou premiérou komickej opery Gaetana Donizettiho Nápoj lásky.

 

V 53. divadelnej sezóne má Štátna opera naplánovaný aj rad ďalších zaujímavých premiér, z toho niektoré odznejú na Slovensku prvýkrát. V októbri, pri príležitosti 100. výročia narodenia banskobystrického rodáka Jána Cikkera, uvedie v slovenskej premiére jeho operu Coriolanus v réžii Romana Poláka a v hudobnom naštudovaní Mariána Vacha. Toto jedinečné dielo bude zároveň otváracím predstavením hudobného festivalu Banskobystrické hudobné dni, počas ktorého čaká milovníkov hudby niekoľko zaujímavých večerov.

 

Okrem pútavých hudobných produkcií sa pripravuje aj Deň otvorených dverí, keď diváci budú mať možnosť nahliadnuť do zákulisia divadla, zúčastniť sa na skúškach a na iných sprievodných akciách.

 

V predvianočnom období má Štátna opera už tradične naplánovanú operetu, tentoraz to bude Cigánska láska Franza Lehára v réžii Dany Dinkovej a v hudobnom naštudovaní Igora Bullu.

 

V marci ponúkne banskobystrická operná scéna nové naštudovanie Mozartovej opery Cosi fan Tutte (réžia Jana Andělová Pletichová, dirigent Igor Bulla), v apríli režijne pripraví Dana Dinková tanečné dielo Carmen na rovnomennú hudbu Georga Bizeta a Rodiona Ščedrina.

 

Júnové Zámocké hry zvolenské otvorí operný bonbónik – Giordanova opera Fedora (réžia Michael Tarant, dirigent Marián Vach). Aj toto dielo zaznie v podaní banskobystrického súboru na Slovensku prvý raz.

 

Okrem uvedených premiér a množstva stálych predstavení nebudú v programe Štátnej opery chýbať ani obľúbené koncerty – vianočný, novoročný či valentínsky, a iné zaujímavé podujatia.

 

 

PhDr. Katarína Uhríková

Vedúca propagačného oddelenia

 

V Banskej Bystrici 5. 9. 2011                             www.stateopera.sk

 

 

 

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk