Štátna opera otvorí sezónu Nápojom lásky.

11.09.2011 13:06

 

Naplánovaných je  päť premiér, z toho niektoré diela odznejú na Slovensku prvýkrát.

BANSKÁ BYSTRICA . Banskobystrická Štátna opera otvorí nastávajúcu, svoju 53. divadelnú sezónu v stredu 14. septembra druhou premiérou komickej opery Gaetana Donizettiho Nápoj lásky, ktorej prvú premiéru uviedla v júni na festivale Zámocké hry zvolenské. Do letných divadelných prázdnin má potom naplánovaných päť ďalších premiér, z toho niektoré diela odznejú na Slovensku prvýkrát, informovala vedúca propagácie Štátnej opery Katarína Uhríková.

V októbri, pri príležitosti 100. výročia narodenia banskobystrického rodáka Jána Cikkera, uvedie v slovenskej premiére jeho operu Coriolanus v réžii Romana Poláka a v hudobnom naštudovaní Mariána Vacha. Toto dielo bude zároveň otváracím predstavením hudobného festivalu Banskobystrické hudobné dni. V predvianočnom období má Štátna opera už tradične naplánovanú operetu, tento rok to bude Cigánska láska Franza Lehára v réžii Dany Dinkovej a v hudobnom naštudovaní Igora Bullu. V marci ponúkne svojim divákom nové naštudovanie Mozartovej opery Cosi fan Tutte (réžia Jana Andělová Pletichová, dirigent Igor Bulla), v apríli režijne pripraví Dana Dinková tanečné dielo Carmen na rovnomennú hudbu Georga Bizeta a Rodiona Ščedrina.

Poslednú premiéru sezóny uvedú banskobystrickí operní umelci na júnovom festivale Zámocké hry zvolenské a bude ňou Giordanova opera Fedora (réžia Michael Tarant, dirigent Marián Vach). Aj toto dielo zaznie v podaní banskobystrického súboru na Slovensku prvý raz. "Okrem premiér a množstva stálych predstavení nebudú v programe Štátnej opery chýbať ani obľúbené koncerty – vianočný, novoročný či valentínsky, a iné zaujímavé podujatia," dodala Uhríková.

 

 


prečítané: www.sme.sk

 

Opera Slovakia

Vážení čitatelia, v týchto dňoch prebieha vopred avizovaná výstavba nového webu www.operaslovakia.sk. Z tohto dôvodu môže byť obmedzený prístup k obsahu na našom webe a preto prosíme o zhovievavosť až do úspešnej finalizácie. Práce spojené s prechodom na nový web a tým pádom aj možné obmedzenie prístupu k obsahu webu potrvajú cca 1-2 týždne. V prípade, že budete potrebovať konkrétny článok, poskytneme Vám ho vo formáte pdf., stačí nás kontaktovať na adrese redakcia@operaslovakia.sk. Dúfame, že vám nespôsobíme žiadne komplikácie a zároveň sa za toto krátke obmedzenie ospravedlňujeme. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že aj na novom webe Opera Slovakia strávite príjemný čas čítaním zaujímavých informácii z domáceho aj zahraničného operného života.

S pozdravom tím redakcie

Opera Slovakia.

 

Zasielanie noviniek emailom

 

Noc hudby a koncert mladých operných talentov

 

                 

 

 

Kontakt

Ľudovít Vongrej - šéfredaktor redakcia@operaslovakia.sk